נעים מאוד, שמי עדי אופנהיימר מנצור

עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, ירושלמית, נשואה לאמנון ואימא לשני ילדים אהובים – איילה וניתאי.

למדתי לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בן גוריון וסיימתי לימודי פסיכותרפיה בשירותי הייעוץ בירושלים. עבדתי במכון סאמיט יותר מ-15 שנה בשיקום מתמודדי נפש, כעובדת סוציאלית, מנהלת צוות ולבסוף כמנהלת מקצועית של מערך הטיפול התנהגותי דיאלקטי – תחום ה-DBT.

בשנות עבודתי במכון הסתובבתי לא אחת בתחושה שהטיפול שאני מעניקה לאנשים הסובלים מהפרעות קשות בוויסות ומאובדנות אינו יעיל דיו. כיצד ייתכן שמצבם של חלק מן המטופלים מחמיר במשך השנים למרות שעות רבות של טיפול והדרכה וחרף המחשבה המעמיקה המוקדשת להם? כאשר נחשפתי לטיפול DBT הבנתי: הבעיה אינה המטופל או המטופלת אלא שיטת הטיפול.

טיפולים רבים מבוססים על הנחות יסוד ועל תיאוריות המתאימות לעבודה עם מטופלים מסוימים, אך במקרים של קושי ניכר בוויסות רגשי, הניסיון בשטח והמחקר העדכני מצביעים על צורך ברכיב נוסף: למידת מיומנויות חדשות. כדי שהלמידה תוביל לשינוי אצל המטופלים יש צורך בלמידה, חיזוק והטמעה של מיומנויות חדשות.

עברתי הכשרות במוסדות המובילים בתחום ה-DBT וזכיתי ללמוד מקלינאים וחוקרים מובילים  בעולם. ביולי 2023 סיימתי את ההסמכה כמטפלת DBT מטעם Linehan Bord of Certification בארה"ב, ואני גאה להיות אחת מבין 450 מטפלות ומטפלים בעולם המחזיקים בהסמכה זו. אני מודעת לצורך להיות בתהליך התפתחות מתמיד, אני חברה באגודות בארץ ובעולם ומתעדכנת בקביעות במחקר בתחום.

אני מאמינה שכדי להצליח יש ללמוד מטעויות, לנהוג באומץ לב ולקדם בברכה שינויים. 

מאז שנת 2015 אני מטפלת באנשים בשיטה זו וזוכה לראות את כוחו ויעילותו של הטיפול.  

אני כאן למענכם בהכשרות, בקורסים דיגיטליים, בהדרכות ובהטמעת מערכי טיפול DBT עבור צוותים מקצועיים, מנהלים ומטפלים המעוניינים ללמוד שיטת טיפול שביכולתה להעניק טיפול בקהילה למטופלות ומטופלים הסובלים מהפרעות קשות בוויסות ומאובדנות ולסייע להם להשיב תקווה לחייהם בדרך לבניית משמעותיים.