קורס מיומנויות בטיפול דיאלקטי התנהגותי DBT

טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הוא טיפול מבוסס מחקר עבור אנשים עם קשיים בוויסות הרגשי, הפרעות אישיות, הפרעות אכילה, התמכרויות, ADHD והפרעת דחק פוסט-טראומטית. הטיפול מורכב מכמה אופנויות: קבוצת עמיתים; מפגשי טיפול פרטניים; אימון טלפוני; וקבוצת לימוד מיומנויות למטופלים. אחת מן הפונקציות החשובות בטיפול הוא לימוד מיומנויות והחלפת אסטרטגיות התמודדות לא יעילות באסטרטגיות התמודדות יעילות.

הקורס ללימוד מיומנויות DBT הוא קורס ממוקד ומעמיק המאפשר למטפלים לרכוש כלים עדכניים ויעילים שיסייעו להם בעבודת הטיפולית. הלמידה משלבת לימוד תאורטי, הדגמות ותרגולים.

למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד לכל איש טיפול שעובד עם מבוגרים ומתבגרים: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות, קרימינולוגים קליניים, מרפאות בעיסוק, יועצות חינוכיות ומטפלי גוף ונפש.

תוכני הקורס

הקורס מבוסס על משנתה של מפתחת שיטת ה-DBT מרשה לינהאן שסברה כי התקווה לשינוי טמונה ביכולת ללמוד ולהטמיע מיומנויות ויסות יעילות יותר שישמשו בסיס לבניית חיים משמעותיים. לימוד המיומנויות נשען על הדיאלקטיקה המרכזית של הטיפול שהיא קבלה בצד שינוי.

בקורס יילמדו מיומנויות ויוקנו אסטרטגיות להנחיית קבוצת DBT ולהתמודדות עם התנהגויות המפריעות להתנהלות הקבוצה.

מבנה הקורס:

אוריינטציה

המודל הביו-סוציאלי להתפתחותה של הפרעה בוויסות הרגשי; מבנה קבוצת המיומנויות; אסטרטגיות לניהול עצמי (מיומנויות לניתוח התנהגות ואסטרטגיות לתיקוף עצמי).

מיומנויות קשיבות (mindfulness)

מיומנויות הליבה שעליהן מתבססות במידה רבה המיומנויות האחרות. נלמד כיצד לנהל את תשומת הלב, נרכוש מיומנות לקבלת החלטות נשים לב לדפוסים המקשים על נוכחות קשובה: שיפוטיות, קושי להתמקד בדבר אחד וחוסר יעילות.

מיומנויות ליעילות בקשרים בין-אישיים

אסרטיביות – דרכים יעילות לבקש או לסרב לשינוי; קשיבות בקשרים בין-אישיים; אסטרטגיות חברתיות ליצירת קשרים ואסטרטגיות לסיום קשרים.

מיומנויות לוויסות רגשי

פונקציות של רגשות; המודל לתיאור רגשות; אסטרטגיות לזיהוי ולקבלת רגשות; אסטרטגיות לוויסות רגשות ולהפחתת פגיעות רגשית

מיומנויות לעמידות במצבי מצוקה

מיומנויות להתמודדות במצבי משבר אקוטיים; אסטרטגיות לקבלה רדיקלית של המציאות.

לברור פרטים ולהזמנת הקורס:

ניתן לשלוח הודעה למייל Adioppe@gmail.com
או לוואטאפ 0544888041