קורס דיגיטלי: מיומנויות קשיבות על פי טיפול DBT

טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT) הוא טיפול מבוסס מחקר עבור אנשים עם קשיים בוויסות הרגשי, הפרעות אישיות, הפרעות אכילה, התמכרויות, ADHD והפרעת דחק פוסט-טראומטית. הטיפול מורכב מכמה אופנויות: קבוצת עמיתים; מפגשי טיפול פרטניים; אימון טלפוני; וקבוצת לימוד מיומנויות למטופלים. אחת מן הפונקציות החשובות בטיפול הוא לימוד מיומנויות והחלפת אסטרטגיות התמודדות לא יעילות באסטרטגיות התמודדות יעילות.

לשם כך בנתה מרשה לינהאן, מפתחת השיטה, קבוצת לימוד למטופלים ובה ארבע מודולות למידה: (1) קשיבות; (2) יעילות בין-אישית; (3) ויסות רגשות; (4) סיבולת למצוקה. מודולת הקשיבות היא מודולת ליבה המשמשת בסיס לשאר המודולות, ועבור מטפלים היא משמשת בסיס חיוני לאסטרטגיות הטיפוליות בכללותן.

מרשה לינהאן הנגישה בהצלחה רבה את עולם הקשיבות למטופלים המתמודדים עם קשיים ניכרים בוויסות הרגשי. היא סיפקה מענה לחסמים המרכזיים בלמידת קשיבות: קושי בגיוס מוטיבציה ללמידה ובהטמעת הרגלים חדשים. ההתאמות שביצעה מאפשרות למטופלים שלהם קשיי ויסות ניכרים להשתמש בכוחה של קשיבות לשיפור איכות חייהם.

ד"ר כריסטין דנקלי, אחת מן החוקרות הבולטות של טיפול DBT , פיתחה את נושא הקשיבות ושילבה בעבודתה את מלאכת עיצוב המיומנויות (shaping) באמצעות העברת משוב בתום התרגול. המשוב מאפשר למטופלים לשפר את המיומנויות שרכשו וללמוד בהדרגה כיצד להטמיעה את הקשיבות בחיי היום-יום שלהם.

למי הקורס מיועד:

הקורס מיועד לכל איש טיפול שעובד עם מבוגרים ומתבגרים: פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנויות, קרימינולוגים קליניים, מרפאות בעיסוק, יועצות חינוכיות ומטפלי גוף ונפש המעוניינים להטמיע בעבודתם דרכים לסייע למטופלים המתמודדים עם קשיים בוויסות הרגשי.

תוכני הקורס:

הקורס מבוסס על הפרוטוקול המקורי של מיומנויות הקשיבות בטיפולDBT , בשילוב הפיתוחים האחרונים שנעשו בהוראת הקשיבות למטופלים הסובלים מקשיי ויסות חמורים.

הקורס מורכב משלושה רכיבים:

למידה תיאורטית: הסבר על המיומנות הנלמדת; הדגמה; תרגול משותף
הדגמות מעשיות: הדגמה באמצעות משחק תפקידים
תרגולים ודפי עזר: דפי עבודה לתרגול עצמי; דפי מעקב; מצגות

מבנה הקורס:

סרטון 1: מבוא לטיפול DBT

סרטון 2: התיאוריה הביוסוציאלית והמודל למחסור במיומנויות

סרטון 3: קשיבות ע"פ DBT- דגשים מיוחדים

סרטון 4: מיומנויות - "התבוננות" "ותיאור"

סרטון 5: מיומנות- " השתתפות"

סרטון 6: מיומנויות- "איך"

סרטון 7: קבלת החלטות באמצעות ה WISE MIND

סרטון 8: אומנות המשוב – מטרות, אסטרטגיות והדגמה

סרטון 9: משחק תפקידים

הרשמה ותשלום:

  • כל השיעורים מוקלטים מראש, וישתחררו לצפייה תוך 24 שעות מרגע התשלום. 
  • ההרצאות יישארו זמינות למשך 12 חודשים.  
  • 9 סרטונים מקצועיים כולל כתוביות.
  • מצגות PDF של ההרצאות, ניתנות לשמירה והורדה.
  • דפי עזר לתרגול ויישום, ניתנים לשמירה והורדה, אשר תוכלו להשתמש בהם בעבודתכם המקצועית השוטפת.

מחיר הקורס המלא – 599 ₪.

מחיר השקה מיוחד – 399 ₪.  

לאחר מילוי הטופס תועברו אוטומטית להרשמה לקורס